Szerda esti ködös edzőmeccsén 3-1-es győzelmet aratott felnőtt csapatunk a Varga Attila által irányított Cegléd együttese ellen.

Mezőkövesd Zsóry FC – Ceglédi VSE: 3-1 (1-0)
Mezőkövesd, 150 néző, vezette: Nagy R. (Márkus T., Dr. Varga Zs.)
Mezőkövesd Zsóry: Horváth (Dombó) – Vági (Csirmaz), Szilvási (Dvorschák), Szeles, Fótyik (Polényi), Hegedűs (Tamási), Nicorec (Tajthy), Tóth B. (Heffler), Szatmári (Rácz), Sós B. (Molnár), Fröhlich (Máté). Vezetőedző: Pintér Attila

Cegléd: Verebély – Wild (Buczkó), Szabó (Juhász), Makrai, Farkas A., Füle, Markó, Peres, Pozsár (Csordás), Popovics (Laczkó), Sánta (Szkunc). Vezetőedző: Varga Attila

Gólszerzők: Sós B., Nicorec, Heffler ill. Pozsár D.

Az első percben majdnem meglepte egy szép támadással csapatunkat a Cegléd, de Horváth fogta a kiugró csatár lövését. Az első lehetőségünk Tóth Bence révén adódott, ám lövését fogta Verebély, a 17. percben viszont Sós löketét nem, középpályásunk jobbról cselezett középre, majd 16 méterről kilőtte a bal alsót. a 24. percben közel járt az egyenlítéshez Markó, szép lövése bő fél méterrel kerülte el a jobb felső sarkot. Az egyre nagyobb ködben nem igazán alakultak ki veszélyes szituációk a kapuk előtt, sok volt viszont a párharc, az egyik ilyenben, a vendégek kispadja előtt meg is sérült Szabó Martin. A hajrára két kövesdi helyzet maradt, előbb Sós lőtt középről a kapus kezébe, majd a 41. percben Nicorec 6-7 méterről találta el az önfeláldozó módon lövésébe vetődő ceglédi játékost.

A második 45 percben szinte azonnal gólt szerzett csapatunk, Nicorec ezúttal nem hibázott. Ezt követően jobbára a középpályán folyt a játék, mígnem Heffler kapott jó labdát a bal oldalon, egyedül vitte a kapusra, de első lövését nem kísérte siker, a második után viszont a labda a kapu bal oldalában kötött ki. A harmadik kövesdi gól után több lehetősége is volt a többször letámadó ceglédieknek. Sikerült is kiharcolniuk egy büntetőt, de a jobbra vetődő Dombó gond nélkül fogta a lövést. A folytatásban Pozsár szépíteni tudott, de több gól már nem esett a találkozón.

Pintér Attila értékelése: – Azt gondolom, hogy lépésről lépésre haladunk előre. Mögöttünk van három hét, amit keményen végigdolgoztunk. Át kell érezni a játékosoknak azt, hogy nem játszhatunk anyámasszony katonája módjára, hiszen ez egy férfi sport. Föl kell vennünk azt a ritmust és azt a sportszerű keménységet, ami ehhez a futballhoz kell.

Varga Attila értékelése: – Egy nagyon jó csapat ellen, egy nagyon jó mérkőzést játszottunk, ahol a saját csapatomról annyit tudok elmondani, hogy nagyon jó ritmusban futballoztunk. Sajnos hátul belehibáztunk a mérkőzésbe kettőt is, ez megbosszulta magát. A második félidő második felében a lehetőségeink is megvoltak, hogy szorosabbá tegyük a mérkőzést. Összességében elégedett vagyok, mert egy jó csapat otthonában sikerült jó teljesítménnyel kikapnunk.

Fotó: Bán Bence