Magabiztos győzelmet arattunk Debrecenben, harmadik bajnoki sikerünket értük el a tavaszi szezonban.

Nehéz mérkőzés várt csapatunkra a 150. élvonalbeli bajnoki mérkőzésen, hiszen a tavasszal még veretlen, 2-2 győzelmet és döntetlent elérő hajdúsági gárda látta vendégül együttesünket az OTP Bank Liga 21. fordulójában. A hazaiaknál Kinyik, Bényei és Tőzsér is hiányzott sérülés miatt, míg csapatunk továbbra is nélkülözni kényszerült Guzmicsot. A MOL Fehérvár elleni kezdőhöz képest két helyen történt változás nálunk, visszatért a sárga lapos eltiltását letöltő Vadnai, elöl pedig Jurina helyett Nagy D. kezdett. A mérkőzés azért is érdekesnek ígérkezett, mert a vendéglátókat január óta az ősszel még Mezőkövesden dolgozó Vitelki Zoltán irányítja.

Mozgalmasan kezdődött a találkozó, Zivzivadze már az első támadás végén tesztelte Kosicky képességeit, a debreceni hálóőr biztosan hárított, az ellentámadás végén pedig Adeniji fejelt pontatlanul. A 4. percben egy szép hazai akció végén Varga tekert kevéssel a keresztléc fölé. A viharos kezdés után kiegyenlített játék folyt a pályán, komolyabb lehetőség hosszú ideig nem alakult ki a kapuk előtt. A 17. percben viszont nagy lehetőséghez jutottak a hazaiak, egy labdaszerzést követően Szécsi kapott jó kiugratást, Szappanos remek ütemben vetődött ki a debreceni középpályás elé, így nem született gól a lehetőségből. A következő pillanatokban már Zivzivadze veszélyeztetett a túloldalon, csatárunk szépen cselezte be magát a kapu előterébe, azonban szögletre mentettek előle a védők. Két perccel később egy bal oldali sarokrúgás után Karnitski bólintott a hazai kapu mellé. A 23. percben Bódi szabadrúgását követően a menteni igyekvő Nesterov szabadított fel. A 24. percben Bódi szöglete után röviden szabadítottak fel labdarúgóink, a támadás végén a debreceniek rutinos középpályása lőtt kapura, Szappanos a levegőben úszva ütötte ki a kapu bal oldalába tartó játékszert. A debreceni lehetőségek után a 29. percben megszereztük a vezetést, miután Besirovic remek szabadrúgását követően Pillár fejelt a bal alsó sarokba. A középkezdés után ismét Bódi villant, aki egy röviden kifejelt labdára csapott le, majd mintegy 24 méterről kapura lőtt, Szappanos szépen hárított. A 37. percben egy remek akcióból növelte előnyét együttesünk; Besirovic kapott remek kiugratást a leshatáron, majd rövid labdavezetés után Zivzivadze elé tálalt, együttesünk támadója pedig néhány lépésről a hálóba gurított.

A szünetben mindkét szakvezető cserélt; a hazaiaknál Csősz helyett Garba, míg együttesünkben Vadnai helyett Silye lépett pályára. A második félidő remekül kezdődött, hiszen tovább növelte előnyét csapatunk, miután komoly tűzijáték alakult ki a debreceni kapu előtt; egy formás akció végén előbb Cseri lövését ütötte bravúrral oldalra Kosicky, aki Besirovic beadása után Zivzivadze kísérletét is hárította, majd Nagy D. lövése a felső lécről lepattant, amit Silye sodort közelről a hálóba a 48. percben. Öt perccel később Adeniji veszélyes beadását fogta meg elvetődve Szappanos a berobbanó Garba elől. A nagy hátrány ellenére bátran futballoztak a hazaiak, az első óra végén Garba lőtt fordulásból kapura 10 méterről, Szappanos azonban jól helyezkedett, a 63. percben pedig Ferenczi szabadrúgását védte együttesünk kapusa. A 68. percben Habovda hozta játékba Adenijit, akinek az éles szögből leadott lövése kevéssel zúgott el a keresztléc fölött. Közben több változtatást is eszközöltek a szakvezetők; a piros-fehéreknél Trujic és Baráth érkezett Varga és Habovda helyett, míg csapatunkban Cserit Vajda váltotta. A 76. percben közel jártunk a negyedik gólhoz, Besirovic jobb oldali sarokrúgása után Nagy D. okosan átlépte a labdát középen, így Berecz lőhetett kapura, a középályás tekerése a kapufán csattant. A hajrában a hazaiak játszottak fölényben, akik a 91. percben betaláltak; egy bal oldali sarokrúgás után Nesterov fejelte ki a labdát, amit Trujic küldött nagy erővel a hálóba. Csapatunk összességében magabiztos győzelmet aratott történetének 150. élvonalbeli bajnoki mérkőzésén. Labdarúgóink a sikernek köszönhetően őrzik 3. helyüket a tabellán 38 ponttal.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

OTP Bank Liga, 21. forduló:
Debreceni VSC – Mezőkövesd Zsóry FC 1-3 (0-2)
Debreceni Nagyerdei Stadion, 3020 néző, vezette: Bognár (Theodoros, Medovarszki)
Debreceni VSC: Kosicky – Csősz (Garba, 46. p.), Szatmári, Pávkovics, Ferenczi – Habovda (Baráth 70. p.), Kusnyír, Bódi, Szécsi, Varga (Trujic 61. p.), – Adeniji. Vezetőedző: Vitelki Zoltán
Mezőkövesd Zsóry FC: Szappanos – Farkas, Pillár, Nesterov, Vadnai (Silye, 46. p.) – Cseri (Vajda 75. p.), Berecz, Karnitski, Besirovic – Nagy (Jurina, 84. p.), Zivzivadze. Vezetőedző: Kuttor Attila
Gólszerzők: Trujic (91. p.), illetve Pillár (29. perc), Zivzivadze (37. perc), Silye (48. p.)
Sárga lap: Besirovic (46. p.), Nagy D. (60. p.), Habovda (61. p.), Garba (80. p.)