Második felkészülési mérkőzését is megnyerte a Mezőkövesd Zsóry FC együttese.

A nyári felkészülés második edzőmérkőzését a fővárosban, egészen pontosan, közvetlenül az Illovszky Rudolf Stadion mellett lévő edzőpályán játszotta a Mezőkövesd Zsóry FC együttese. Mindez azt jelentette, hogy az ellenfelet a másodosztályú pontvadászatra készülő Vasas FC jelentette, az a Vasas FC, amely múlt szombaton saját stadionavatóján 2-0-ra verte a Dunaszerdahely gárdáját. Mindezek tükrében jó, hasznos meccsre számíthattunk.

Kuttor Attila ezen a találkozón is úgy osztotta be az erőt, hogy két sort használva, egyaránt negyvenöt-negyvenöt perceket töltöttek pályán játékosai. A kezdő esetében egy „összeszokottabb” garnitúrával találkozhattunk, lévén, csak két nyáron érkező játékos lépett pályára, már, amennyiben a Puskás Akadémiától végleg megszerzett Molnár Gábort nem ide számítjuk. Nagy Dániel szereplése ráadásul elég látványosra is sikeredett (no nem, mintha Alekszandr Karnitski nem játszott volna hasznosan), a félidő derekán ugyanis az Újpesttől igazolt támadó találatával szereztek vezetést a sárga-kékek (0-1).

Aktívabban futballozott a vendég csapat, jóval többet birtokolta a labdát, ami elég sok helyzetet eredményezett. Több esetben a hazaiak kapusának bravúros védései akadályozták meg az újabb gólokat, ám a szünet előtt már portásuk sem segített az angyalföldieknek. Az első találat szerzője, Nagy Dániel centerezett pontosan egy labdát, Pekár László pedig, ahogyan „elődje” szintén higgadtan gurított a jobb alsó sarokba (0-2).

Vasas - Mezőkövesd 2

A térfélcserét megelőzően, a mezőkövesdi szakvezetés előzetes instrukciói alapján, másik tizenegy személy kezdte el az intenzív melegítést, jöhetett a „sorcsere”. Itt aztán elég sok új embert láthattunk, és nem csak azért, mert többen közülük a nyáron érkeztek. Nem egy próbajátékos is lehetőséget kapott a tesztmeccs apropóján, és az egyik ilyen, Sidibe Issamidibo rögtön a negyvenhatodik percben be is préselt egy labdát a piros-kékek hálójába (0-3). Az összecsapás hátralévő részében leginkább mezőnyjáték zajlott, egy-két kisebb lehetőség mellett pedig már nem is láthattunk több gólt.

Mestermérleg:

Kuttor Attila: – Teljes mértékben elérte célját a felkészülési mérkőzés, amiért jöttünk, azt megkaptuk. Azokat a játékosokat, akiket ezen a napon pályára küldhettem, azok megkapták a játéklehetőséget. Folytatjuk a munkát, hiszen további edzőmeccsek várnak ránk a bajnoki rajtig, legközelebb szombaton.

Felkészülési mérkőzés:

Vasas FC (NB II.) – Mezőkövesd Zsóry FC 0-3 (0-2)
Budapest, Vasas-edzőpálya, 150 néző.
Játékvezető:
MEZŐKÖVESD: 1. félidő: Szappanos – Farkas D., Szeles, Katanec, Vadnai, Molnár G., Karnitski, Bertus, Cseri, Nagy D., Pekár.
2. félidő: Dombó – Eperjesi, Riashko, Iszlai, Vajda, Sidibe, Sajbán Miklós, Eőri D., Baráth G., Sajbán Máté, Dragóner F. Vezetőedző: Kuttor Attila.

Gólszerzők: Nagy D. (22.), Pekár (39.), Sidibe (46.)