Megszerezte első győzelmét együttesünk az OTP Bank Ligában, miután kétgólos győzelmet aratott Kecskeméten.

Labdarúgóink a 7. helyen álló Bács-Kiskun vármegyei csapat vendégeként léptek pályára a bajnokság 7. fordulójában pénteken este. Ellenfelünk 5 mérkőzésen 9 pontot gyűjtött, a hazai bajnoki találkozóit eddig kivétel nélkül megnyerte az idényben, míg csapatunk idegenben három mérkőzésen egy pontot szerzett, együttesünk Újpesten ért el értékes 1-1-es döntetlent. Az előző szezonban háromszor találkozott egymással a két csapat, a három mérkőzésből kétszer labdarúgóink nyertek, novemberben hazai pályán 2-1-es, míg áprilisban Kecskeméten 1-0-ás mezőkövesdi siker született.
Jelentősen változott a hazaiak kezdőcsapata a legutóbbi Debrecen elleni mérkőzéshez képest, mindössze hatan, Varga B., Belényesi, Szalai G., Vágó, Szuhodovszki és Horváth K. kezdett ezúttal is. Csapatunk kezdője is alaposan átalakult a Puskás Akadémia elleni találkozóhoz viszonyítva, Piscitelli, Kállai K., Lukic, Beriashvili és Drazic kezdett a Kecskemét elleni mérkőzésen is.

Kövesdi ziccerek
Az első veszélyes lehetőségre a 4. percig kellett várni, ekkor egy jobb oldali hazai szögletet követően Vágó bólintott kapura, Piscitelli előrevetődve fogta meg a labdát. Az ellentámadás végén csapatunk is szögletet végezhetett el, a távoli lövés azonban nem volt veszélyes a kapura. A 9. percben egy formás mezőkövesdi támadás végén Drazic beadását Varga B. fogta meg a berobbanó kövesdi támadók elől. Három perccel később ismét egy ígéretes kövesdi támadás futott a pályán, a bal oldali beadás után tisztáztak a kecskeméti védők. Az első negyedóra végén Zeke lőtt közelről kapura egy hazai akció végén, Piscitelli könnyedén fogta az erőtlen kísérletet. A 20. percben ismét a vendéglátók veszélyeztettek, Horváth K. lövése azonban elzúgott a kapu bal oldala mellett. A folytatásban csapatunk birtokolta többet a labdát, de helyzeteket nem sikerült kialakítani a kapu előtt, majd a 28. percben Babunski bal oldali ravasz szögletét Varga B. ütötte ki a kapu torkából.  A 35. percben óriási lehetőség adódott csapatunk előtt, Drazic lépett ki remek ütemben Kállai K. átadása után, támadónk ziccerét Varga B. nagy bravúrral kitornászta a jobb alsó sarok elől. A 40. percben Zsótér emelését követően Horváth K. bombázott a kapu fölé. A 43. percben újabb mezőkövesdi ziccer alakult ki, egy bal oldali beadás után Drazic becsúszva helyezett a kapu jobb oldala mellé. Két perccel később Horváth K. átadása után Zsótér lőtt közelről a kapuba, de a játékvezető les miatt szabadrúgást ítélt csapatunk javára.

Drazic dupla
Fordulás után az első komoly lehetőség együttesünk előtt adódott, az 50. percben egy jobb oldali szabadrúgást követően Brtan fejelt ígéretes helyzetben a kapu mellé. Két perccel ezután Kállai K. jobb oldali beadása után Drazic csúsztatta meg fejjel a labdát, a hosszú oldalon helyezkedő Babunski egy kicsivel lemaradt a játékszerről. Az 58. percben hazai szabadrúgás során Szuhodovszki legurítása után Szabó tüzelt a kapu mellé. Egy órányi játék után négyet cseréltek a hazaiak, Zsótér, Májer, Zeke és Pálinkás helyett Leoni, Szűcs, Kiss B. és Tóth B. lépett pályára. A 63. percben csapatunk megszerezte a vezetést, egy gyors kontra végén Drazic kapott jó indítást és 3-4 szép csel után közelről a kapuba helyezett. A gólt követően kettőt cserélt együttesünk, Vajda helyett Cseri, Brtan helyett pedig Gomis állt be. A 65. percben Horváth K. 10 méteres lövését Lukic blokkolta önfeláldozóan. A folytatásban nagy fölényben játszottak a hazaiak és több nagy helyzetet is kidolgoztak, először Tóth B. lőtt 10 méterről a kapu mellé, majd Horváth K. lövését hárították a védők, ezután Vágó közeli fejese vágódott le Beriashviliről. A 76. percben egy gyors kövesdi támadás végén Gomis lőtt 16 méterről a kapu mellé. A 78. percben Drazic megszerezte a második gólját is a mérkőzésen, két szép csel után higgadtan a kapuba bombázott, ezzel megduplázta csapatunk előnyét. Ezután mindkét csapat cserélt, hazai oldalon Szabót Szendrei, míg csapatunkban Babunskit Nagy G. váltotta. A két csere között Szuhodovszki szögletét követően Szalai fejelt kapura, Pillár fejjel tisztázott. A 88. percben Drazic lépett ki ziccerben, de a védők felszabadítottak. A ráadásban még egyet cserélt csapatunk, Drazic helyett Szalai J. lépett pályára, az eredmény viszont már nem változott, csapatunk 2-0-ra nyert és megszerezte első győzelmét az OTP Bank Ligában.