Mint legutóbbi hazai bajnokiján, a Budapest Honvéd ellen is 0-1-es félidő után került rögtön kétgólos hátrányba a Mezőkövesd Zsóry FC, és bár mindent megtett az egyenlítésért, nem jött össze a pontmentés.

Közel egy hónap múltán rendeztek újra élvonalbeli mérkőzést a Mezőkövesdi Városi Stadionban, a Paksi FC elleni 0-2 után ugyanis az utóbbi időben egy-egy idegenbeli Magyar Kupa-, illetve OTP Bank Liga-összecsapás szerepelt a programban. Az is igaz, hogy már csak emiatt is ki voltak éhezve a jó futballra a sárga-kék szimpatizánsok, amiért pedig a Budapest Honvéd érkezett Matyóföldre, igazán jó kis meccsre számíthattak a helyszínre kilátogatók.

Még mielőtt azonban a játéké lett volna a főszerep, egyperces gyászszünet törte meg publikum morajlását, amint arról ugyanis a legutóbbi, kisvárdai találkozó tudósításában is beszámoltunk, távozott az élő sorából Kiss Vilmos, a Mezőkövesd Zsóry FC lelkes szurkolója, és támogatója. A szomorú pillanatokat követően, azt is illik megemlíteni, hogy ezt a fordulót a „Szív Napja” kampányhoz csatlakozva, a szív-, és érrendszeri betegségekre való figyelemfelhívásra szánta a Magyar Labdarúgó Szövetség, a hétvége NB I-es, és NB II-es meccsein tehát jótékony szerepet is próbált betölteni a honi futballközeg.

Lassan aztán a mérkőzés is elkezdődött, méghozzá két meglehetősen támadó felállásban pályára lépő együttessel. A mieinknél a szezon első találkozóihoz megszokott kezdőihez képest, ezúttal is Vajda Sándor kapott lehetőséget Pekár László helyett, míg az eltiltott Alekszandr Karnitski posztján Bertus Lajos szállhatott csatába. Szintén kiemelendő, hogy a középpálya közepén szereplő Berecz Zsombor századik élvonalbeli meccsén léphetett pályára. A vendégeknél már keretben volt az olasz Davide Lanzafame, de még csak a kispadon foglalt helyet, a kezdőben láthattuk ugyanakkor a nyáron éppen Mezőkövesdről szerződtetett Amadou Moutarit.

Két, előre igen veszélyes alakulat mérte össze erejét, ennek megfelelően pedig aktívan is indult az ütközet. Az első lehetőségre alig kellett várni, a vendég tizenhatoson belül remek labdát kapó Bertus Lajos viszont hiába forgolódott jól, amíg meg nem találta a lövőhelyzetet, próbálkozása mégis mellé szállt. Nem sokkal később a Honvéd is elkezdett egyre veszélyesebben futballozni, amit elsőként egy cseles szabadrúgás kombináció jelzett. Igazság szerint, a félidő jelentős részében nem alakult ki túlzottan sok ziccer, viszont egyformán próbálta tesztelni ellenfele védelmét a két fél. Nem tudtuk volna megmondani ekkoriban, melyik együttes áll közelebb a vezetés megszerzéséhez. Aztán persze, ahogyan az lenni szokott, két ígéretes Vajda Sándor löketet követően, a piros-feketék kerültek előnybe. Pedig alapvetően egy ártalmatlan szituációnak tűnt, amikor Banó-Szabó Bence a mezőkövesdi térfél bal oldalán tört előre, egy kiválóan eltalált hosszú oldalra érkező lövéssel mégis sikerült elérnie a hálót (0-1). A szünetig hátralévő időben nem is igen tudott reagálni a bekapott gólra a házigazda, bár próbált minél előbb egalizálni, de ez a félidő végéig már nem sikerült.

Tudósításunk legelején már szóbahoztuk a mezőkövesdiek legutolsó hazai bajnokiját, aminek nem lett jó vége. Sajnos fordulás után a hasonlóság okán idézhettük fel a paksiak győzelmével véget érő találkozót, hiszen nem sokkal azután, hogy újraindult a játék, máris megduplázták előnyüket a fővárosiak. A találat előtt Vadócz Krisztián passzolt kiválóan Anis Ben-Hatirához, aki két hazai játékost is kicselezve, szép mozdulattal tekert a hosszúba (0-2). Rögtön nagyon komoly bajba kerültek a sárga-kékek, Kuttor Attila pedig nem tehetett mást, változtatott. Nagyjából tíz perc leforgása alatt, előbb Molnár Gábor érkezett Nagy Dániel, majd Sajbán Máté Vajda Sándor helyén, hiszen elől mindenképp több kellett.

Lassan kezdett is egyre többet vállalni a Zsóry, hiszen nem sok más lehetősége maradt. A félidő feléhez érve, ki is használta harmadik cserelehetőségét a hazai kispad, érkezett Pekár László. Igazán komoly gólhelyzet a folytatásban sem alakult ki, de Sajbán Máténak nem is volt szüksége erre. Egy félpályán történt labdaszerzésből a nyáron a másodosztályból igazolt támadó végigfutott a térfélen, és egy lövőcsel után, a bal alsó sarokba helyezett (1-2). Itt jegyeznénk meg, hogy az előző hétvégén, a hévízi kupameccsen mesterhármast szerző játékos pályafutása első NB I-es találatának örülhetett.

A borsodi szépítőgól bő tíz minutummal a vége előtt érkezett, tehát még maradt ok a reménykedésre. A hajrában ennek megfelelően, nagy elánnal rohamoztak a fehérmezesek, de egyre jobban fogytak a percek. A mezőnyfölényen túl, és egy-egy apróbb lehetőségecskén kívül sajnos másra azonban már nem futotta az erőből, így szezonbéli második vereségét is kénytelen volt elkönyvelni a Mezőkövesd Zsóry FC.

Mestermérleg:

Kuttor Attila: – Kiegyenlített mérkőzést játszottunk, amelyen két harcias, jó csapat találkozott egymással, és amelyen két egyéni villanás megpecsételte a sorsunkat. Ettől függetlenül a futballunk működött, az első félidőben megvoltak a lehetőségeink arra, hogy több gólt is szerezzünk, de sajnos nem sikerült. A második félidőben még nagyobb nyomást helyeztünk az ellenfélre, ekkor már kevesebb tiszta ziccerünk volt, de ettől függetlenül benne volt a mérkőzésben, hogy kiegyenlítsünk, ez azonban ma nem sikerült.

Guiseppe Sannino: – Ezen a mérkőzésen mindenképpen az eredményen volt a hangsúly, és egy nagyon fontos győzelmet is arattunk, tudniillik, volt már, hogy játszottunk jól, mégis egy olyan sötét időszak áll mögöttünk, amikor az eredmények nem jöttek. Ezt a sikert jó teljesítménnyel tudtuk elérni, és, ami ennél is fontosabb, hogy végre igazi csapatjátékot lehetett látni a Honvéd részéről. Győzelmünket egy olyan egyesület ellen szereztük, amely jelenleg a bajnokság második helyét foglalja el a tabellán, ezért is értékes a három pont.