Zsóri Dániel második félidei góljára egyetlen válasza sem volt a Mezőkövesd Zsóry FC-nek, így debreceni előnyről folytatódik a Magyar Kupa negyeddöntője.

Ahogyan arra számítani lehetett, elég sok változtatást eszközölt mindkét szakvezető a szombati bajnoki mérkőzéshez képest, így a három nappal ezelőtti meccs után sokkal másabb együttesek léptek pályára a Magyar Kupa-negyeddöntő első körének DVSC – Mezőkövesd Zsóry FC párharcában.

A sárga-kékeknél a csapatkapitány Tóth Bence, az előrejátékot pedig még komolyabban gondolván, Tóth Máté, Amadou Moutari, valamint ékként Dragóner Filip is helyet kapott a kezdő tizenegyben. A találkozó első tíz perce ehhez képest egyértelműen a Lokié volt. Habár komoly lehetőséget nem sikerült kiharcolniuk a hazaiaknak, ennek ellenére többet birtokolták a labdát, sőt, még egy érvénytelen találatig is eljutottak. A nyolcadik minutumban Bódi Ádám ívelt középre egy baloldali szabadrúgást, két csapattárs labdaérintése után viszont hiába is jutott el a labda a hálóba, az asszisztens már korábban lest jelzett. Mintha csak erre vártak volna a vendégek, ezek után legalábbis sokkal bátrabb játékra váltottak Kuttor Attila tanítványai.

Az első valamirevaló próbálkozás Iszlai Bence nevéhez fűződött, aki a játékrész harmadánál nagyjából harminc méterről bombázott, lövése azonban egy-két méterrel elkerülte a jobb felső sarkot. Két perccel később aztán a meccs addigi legnagyobb helyzete következett, Vajda Sándor jobbról történő tekerését ugyanis Dragóner Filip fejelte meg jó ütemben, a dolog szépséghibája csak annyi volt, hogy a játékszer a kapu fölé szállt.

Sokáig aztán semmi (tényleg csak mezőnyjáték), mígnem elérkeztünk a félidő hajrájához. Igazán komoly mezőkövesdi helyzetek ekkor sem alakultak ki, de akadt olyan periódus, amikor több percig is képes volt a Zsóry beszorítani kapuja elé riválisát. A negyvennegyedik minutumban aztán a semmiből megszerezhette volna a vezetést a DVSC. A jobb oldalon Kusnyik Erik verte meg védőjét, a tizenhatoson belül érve, lapos centerezéséről azonban két piros-fehér játékos is hajszállal maradt le. Ordító helyzet volt, de szerencsére kimaradt. A játékrész legvégén Kusnyik már nem passzolt, középről lőtt kapura, Dombó Dávidnak pedig a helyén kellett lennie, hogy maradjon a szünetre a 0-0-ás állás.

Abból a szempontból jókor jött a pihenő, hogy meglehetősen hideg időjárási körülmények közepette rendezték az összecsapást, a holtidőben így egy picit meg lehetett melegedni az öltözőben. A folytatásra úgy érkeztek meg a csapatok, hogy egyelőre csak a házigazda változtatott, a számunkra jó nevű Zsóry Dániel érkezett, ráadásul Csősz Richárd helyére, ami egyértelmű szándékot jelentett a szakvezetés irányából, miszerint a támadójátékot szerette volna megerősíteni Herczeg András. Kényszerű okból ugyan (mivel Hudák Dávid és Albion Avdijaj találkozásánál utóbbi személy húzta a rövidebbet), de öt perccel később egy újabb csatár lépett pályára Varga Kevin személyében. Ennek ellenére, továbbra is kiegyenlített játékot láthatott a publikum.

Mégis a Debrecennek sikerült vezetést szereznie. Az ötvennyolcadik percben szépen adogatott a hazai csapat, egy pontos baloldali beadás végén pedig épp a csereként beálló Zsóri célzott jól (1-0). Kuttor Attila nem is várt tovább, néhány pillanat leforgása alatt behozta két leggólerősebb emberét, előbb legalábbis Molnár Gábor Pekár Lászlót, míg Stefan Drazics Tóth Mátét váltotta. Ezekkel a cserékkel feltétlenül változást vártunk, hiszen egészen eddig a pillanatig valódi helyzete nem volt a Mezőkövesdnek.

Bő negyed órával a vége előtt Dragóner Filip lopott el egy labdát a félpályán, az ígéretes kontratámadás végén pedig Vajda Sándor jutott lövőhelyzetbe, próbálkozását azonban a mezőnybe ütötte a hazaiak kapusa. Egyértelműen veszélyesebbé vált a borsodi alakulat, a hetvenkilencedik percben pedig kis híján az egyenlítés is összejött. Vajda-Molnár-Drazics volt a labda útja egy ellen akciónál, de utóbbi játékos lövését ziccerben blokkolni tudta egy védő. Egyre közelebb került tehát a hőn áhított gólszerzéshez a fekete mezben szereplő csapat, miközben azért a debreceni kontrákra is figyelni kellett.

Sajnos ugyanakkor hiába is állt nagyon közel a nyolcvankilencedik minutumban az egalizáláshoz a vendég gárda, sem Stefan Drazics, sem Tóth Bence nem tudott közelről a kapuba találni, ezzel pedig maradt az 1-0. Igazán sajnálhatjuk, hiszen a játék képe alapján a döntetlenre minimum rászolgált volna a Mezőkövesd, ám ettől még a helyzet az, hogy a szombati bajnoki után, a kedd esti kupameccsen is minimális különbségű vereséget könyvelhetett el, más kérdés, hogy az április 3-i visszavágón még bőven lehet javítani.

Mestermérleg:

Herczeg András: – Hasonló mérkőzést játszottunk a Mezőkövesddel, mint legutóbb. Az első félidőben nem tudtunk veszélyesek lenni, de megvan ennek is az oka. Fordulás után lendületesebbnek éreztem a játékunkat, sikerült szereznünk egy szép gólt, habár ellenfelünknek is volt egy nagy helyzete. Nyertünk 1-0-ra, de úgy gondolom, még nyílt a továbbjutás kérdése.

Kuttor Attila: – Úgy látom, hogy ugyanolyan mérkőzés volt, mint a hétvégi, kevés helyzettel, és leginkább a küzdelem dominált, amiből ismét a Debrecen tudott pozitívan kijönni. Abból a kevés lehetőségből, ami adódott előttünk, sajnos nem tudtunk egyet sem gólra váltani, ezért számunkra hátrányból folytatódik tovább a párharc.