Emberelőnyben sem tudtunk legalább egy pontot itthon tartani a DVSC együttesével szemben.

Mezőkövesd Zsóry FC – Debreceni VSC: 0-1 (0-0)

Mezőkövesd, 3248 néző, vezette: Szőts G.

Mezőkövesd Zsóry: Tujvel – Gohér (Sós 77.), Devecseri, Hudák, Vági, Egerszegi, Nicorec (Tóth B. 23.), Bacelic-Grgic, Pauljevic (Molnár 67.), Kink, Strestík. Vezetőedző: Pintér Attila

DVSC: Danilovic – Tisza, Kuti, Djelmic (Bereczki 81.), Mészáros, Takács (Ludánszki 92.), Sekulic, Brkovic, Korhut, Jovanovic, Horváth Zs (Ferenczi 85.). Vezetőedző: Herczeg András

Gólszerző: Kuti (55.)

Kiállítva: Tisza T. (61.)

Fél óráig emberelőnyben játszva, több helyzetet elhibázva, nem tudtuk megnyerni a Debrecen elleni mérkőzést. Szép számú közönség előtt játszhattunk a hajdúságiak ellen, akiket több száz szurkoló is elkísért. A kissé tartalékos debreceniek és mi is több veszélyes támadást vezettünk az elején, s míg mi kapura tartó lövésig nem jutottunk, a vendégek igen, már a második percben, de Tujvel a helyén volt. Djelmics és Jovanovics lövései az első negyedóra végén elkerülték kapunkat. Komoly lehetőség volt Hudák fejese a 16. percben, egy szabadrúgás után bólintott, s a labda kevéssel kerülte el a hosszú sarkot, nem sokkal később pedig Kink lövését hárította Danilovics. A 21. percben dr. Horváth került helyzetbe, el is tette mellette, de a gólvonalon Egerszegi mentett nagyot. Sajnos Nicorec korán megsérült, s a félidő derekán le kellett cserélni, a beálló Tóth Bence pedig rögtön egy távoli lövéssel próbálkozott, a vetődő debreceni kapus elsőre fejjel védett. Kink következő lövése után a debreceniek előtt adódott több lehetőség, de Horváth, Tisza és Kuti sem tudott túljárni a védők, illetve Tujvel eszén.
Fordulás után nagyon közel jártunk a gólhoz, Bacselics-Grgics lövése csattant a kapufán. Az 55. minutumban a vendégek megszerezték a vezetést, egy bal oldali beadásra Kuti érkezett az ötös jobb sarkán, sajnos a védők lemaradtak róla, így a rövid sarokba fejelte a labdát. A 61. percben viszont nőttek az esélyeink a pontszerzésre, Tisza Tibor megkapta második sárgáját, s el kellett hagynia a pályát. A folytatásban fölényben játszott csapatunk, jöttek sorra a beadások, szögleteket, szabadrúgásokat harcoltunk ki, de gólt szerezni nem sikerült. A végjátékban Sóst rúgták föl a bal oldalon, emiatt kakaskodás is kialakult, s Kink és Jovanovics is sárga lapot kapott. A hosszabbításban Hudák közvetlen közelről leadott lövését védte a debreceni kapus, majd az előre küldött védő fejére több beadás is érkezett, de Danilovics helyén volt. Strestík távoli próbálkozása pedig egy méterrel elkerülte a kaput, így maradt a 0-1, negyedik bajnokinkon elvesztettük veretlenségünket. Sóst a lefújás után ölben kellett lehozni a pályáról, várhatóan kórházban nézik meg sérülését.

Pintér Attila értékelése: Gratulálok a Debrecennek, de a saját csapatomnak is. Több lehetőségünk volt a gólszerzésre. Így ki lehet kapni, de nem érdemeltünk vereséget. Amit kértünk a játékosainktól, visszakaptuk. Erre lehet építeni.

Herczeg András értékelése: Úgy léptünk pályára, hogy szeretnénk dominálni és ezt a Mezőkövesd ellen nagyon nehéz megtenni. Sajnos hamar jött a kiállítás, ez nagyban megváltoztatta a forgatókönyvet. A mérkőzés végére szerencsére nagyon jól ki tudtunk jönni. Nagyon nehezen, de sikerült megszereznünk a győzelmet, amit úgy gondolok nagyon fontos.