A Diósgyőr ellen játszottunk a bajnoki szünetben, s 4-2-re győztünk a felkészülési mérkőzésen.

Mezőkövesd Zsóry – Diósgyőri VTK 4-2 (1-1)

Mezőkövesd, 500 néző. Játékvezető: Nagy Róbert (Márkus Tamás, Demeter János).
Mezőkövesd 1. félidő: Ribánszki – Nagy J., Devecseri, Dvorschák, Engel, Takács P., Tajthy, Tóth L., Tamási, Heffler, Máté. Vezetőedző: Benczés Miklós.
Mezőkövesd 2. félidő: Ribánszki (Vasas, 82.) – Polényi, Nánási, Fótyik, Engel – Szeles – Molnár G., Rácz, Tamási, Harsányi – Bajzát. Vezetőedző: Benczés Miklós.
DVTK 1. félidő: Bősz – Eperjesi, Lipták, Tamás, Németh M. – Egerszegi, – Bacsa, Bognár I., Grumić, Boros – Novothny. Vezetőedző: Bekő Balázs.
DVTK 2. félidő: Egyed – Eperjesi, Kovács ., Csicsvári, Németh M. – Halmai (Kövér, 50.), Egerszegi – Bacsa, Bognár, Nemes – Takács T. Vezetőedző: Bekő Balázs.

Gólszerző: Grumić (0-1) a 7., Máté (1-1) a 40., Rácz (2-1) az 50., Csicsvári (2-2) a 62., Harsányi (3-2) a 64., Molnár (4-2) a 77.  percben.

Benczés Miklós érékelése:
– Fontos, hogy egy olyan mérkőzést játszhattunk, ami segítette a válogatott szünetben a felkészülésünket. Egy ragyogó alkalom volt lemérni magunkat egy első osztályú csapattal szemben. Helyén kell kezelnünk minden egyes felkészülési mérkőzést. Meg kell látnunk, miben kell változtatnunk ahhoz, hogy a bajnoki mérkőzéseken is eredményesek lehessünk. Nagyon fontos hogy nyertünk, hiszen egy első osztályú csapat ellen tudtunk ezt megtenni. Örülök, hogy nagyon sok támadást tudtunk vezetni és négyszer eredményesek is tudtunk lenni, de ne feledkezzünk el a Diósgyőr helyzeteiről és góljairól sem, ebből kell, hogy tanuljunk.

Bekő Balázs értékelése:
– Teljesen különböző volt a két félidő, az elsőben azt gondolom, hogy jól is játszottunk, teljesen kontroll alatt tartottuk a meccset, volt egy pár lehetőségünk. A második játékrész nem tetszett, rengeteg olyan hibát követtünk el, ami nem fér bele, főleg védekezési hibák. A támadósor is hibás, négy-öt ilyen ziccert nem lehet elhibázni. Összességében egy jó kis mérkőzés volt, le kell vonni belőle a konzekvenciákat és fel kell használni arra, hogy tovább tudjunk lépni.

Heffler révén szabadrúgásból már a második percben veszélyeztettük a diósgyőri kaput, a hetedik percben viszont Grumics révén a vendégek szereztek vezetést. Boros kapufája után a kipattanót lőtte be a diósgyőri játékos. A 16. percben Bognár sarkazta Novothny elé a labdát, a miskolci támadó gólt lőtt, de les miatt érvénytelenítették.

Pörögtek az események, előbb Máté előtt adódott helyzet, majd Tóth jobb oldalról gurított Takács elé, akinek a lövésébe beleléptek. A 25. percben Bacsa fejesét védte Ribánszky, majd Eperjesi közeli lövésénél volt dolga a kapusnak. A szöglet után Boros fejelt kapura. Negyedóra telt el komoly helyzet nélkül, ekkor a 16-os sarkáról Máté végzett el szabadrúgást, s fölcsavarta a rövid felsőbe, Bősz csak beljebb tudta segíteni a labdát.

A második félidőben mindkét fél többet cserélt. A 48. percben Bognár lövése ment kevéssel mellé, majd Rácz kapott jó kiugratást, s köténnyel vette be Egyed kapuját. Két perccel később dolga volt a miskolci kapusnak, Harsányit visszahúzták, de lőtt, Egyed pedig védett. Az 58. minutumban Németh ziccerben lőtt a kövesdi kapu mellé, majd Bognár lövését ütötte az alapvonalon túlra Ribánszky. A szögletből jött a második diósgyőri gól, ketten maradtak üresen a hosszú saroknál, Csicsvári pedig lőtt, a labda a gólvonalon álló védők lábáról pattant beljebb. Középkezdés után jött a válasz, Polényi jobbról, az alapvonalról gurított az érkező Harsányi elé, aki a léc alá varrta a labdát.

A 70. percben Takács előbb egy jó indításnál maradt le Ribánszkival szemben, majd ziccerben lőtt mellé. A 77. percben Bognár rossz visszapasszát kapcsoltuk le, Bajzát pedig kitette jobbra Molnár elé, aki belőtte a rövid felsőbe. Egy perccel később Rácz lövését védte Egyed. A végén még tartottuk a labdát, s majdnem megszületett a diósgyőriek harmadik gólja, Takácsnak viszont ezen a napon semmi nem jött össze, egy méterről üres kapura kapufát rúgott.