A hűvös szombat esti mérkőzésen 2-1-es győzelmet aratott felnőtt labdarúgó csapatunk a Soproni VSE együttese ellen.

Mezőkövesd Zsóry FC – Swietelsky-Soproni VSE: 2-1 (1-0)
Mezőkövesd, 1200 néző vezette: Szabó Zsolt (Szécsényi I., Szalai B.)

Mezőkövesd: Dombó – Fótyik, Szeles, Devecseri (Szilvási 12.), Hegedűs, Vági, Szatmári, Heffler, Rácz (Tajthy 82.), Nicorec, Molnár (Sós 68.). Vezetőedző: Pintér Attila

Sopron: Heinrich – Holdampf, Jancsó, Fazakas, Deme (Kapacina 67.), Rácz B., Pető (Tóth M. 46.), Szabó, Zamostny (Batizi-Pócsi 46.), Jovetic A., Baracskai. Vezetőedző: Supka Attila

Gólok: Heffler (29′), Hegedűs D. (61′), ill. Batizi-Pócsi (73′)

Győzelem esetén a harmadik helyre léphetett volna elre csapatunk a Sopron elleni mérkőzés után, a vendégek sikere pedig ötödik helyet ért volna, s elénk kerültek volna a tabellán. Alig-alig hozott helyzetet az első félidő, az első kapura lövésre a 19. percig kellett várni, akkor Heffler vette célba a jobb alsó sarkot, Heinrich viszont védte a 25 méteres lövést. Faultból viszont akadt rengeteg, Devecserit ápolni is kellett a hetedik percben, majd a 12. percben le is kellett csrélni, az egyik lábujja sérült meg, középső védőnk sántikálva hagyta el a játékteret.
A 20-30. perc között Heffler még egy szabadrúgása jelentett veszélyt, majd Nicorec 20 méteres lövése. Az első fél óra vége felé sorozatban rúgtuk a szögletet, meglehetősen különös taktikával minden kövesdi, s minden soproni beállt a gólvonalra, majd amögé, s onnan robbantak ki. A harmadik szögletet követően úgy tűnt, felszabadítanak a vendégek, de  a mieink szerezték meg a labdát, Heffler jó keresztlabdát kapott, s a 16-oson belülről, 12-13 méterről lőtte ki a hosszú sarkot. A félidő hajrája egy kaput elkerülő Pető-lövést hozott még, valamint Rácz is kapott egy jó kiugratást, de lövését védte Heinrich.
A második félidőben többet volt a labda a vendégeknél, akiket cserékkel igyekezett fölrázni Supka Attila. Baracskai többször futott föl, s az 59. percben volt egy lövése is, de nem volt túl erős, Dombó megfogta a rövid alsó előtt. Kissé feljebb húzódtak a soproni védők, s Heinrich is kijjebb merészkedett a kapujából. A 61. percben félpályánál vesztettek labdát a vendégek, Hegedűs pedig jól ismerte föl a helyzetet, s emelt félpályáról a kapuba.
Az utolsó 25 percben a soproniak voltak aktívabbak, bár rögzített helyzeteket követően a mieink is lőttek kapu felé. A 73. percben kis szögletet végeztünk el, Szatmári beadása után elveszítettük a labdát, a jobb oldalon megiramodó soproniak közül Baracskai középre adott, a középen tisztán érkező Batizi-Pócs pedig értékesítette a helyzetet. A folytatásban nyomott, s több szögletet is rúgott a Sopron, ezek közül az egyikből majdnem egyenlítettek is, nagy kavarodás volt a kapunk előtt, védőink két lövésbe is belevetődtek, s végül tisztáztak. A hajrában még egy kontrából Sós lehetett volna eredményes, de Heinrich ezúttal a helyén volt. Győzelmünkkel ismét fölléptünk a dobogóra, hátrányunk továbbra is négy pont a második Zalaegerszeggel szemben.
Supka Attila értékelése: Nem úgy kezdtük a mérkőzést, ahogy megbeszéltük. Úgy érzem, hogy a játékosok kicsit tartottak a Mezőkövesdtől. A második félidőben agresszívak voltunk, sok labdát szereztünk. A szélekre vittük a játékot és jól megteremtettük a helyzeteket. Egy hatalmas hibából kaptuk a gólt, de talpra álltunk és a végén benne volt az újabb az egyenlítés is.

Pintér Attila értékelése: Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, egy-null után is voltak lehetőségeink. A szünet után egy nagyon motivált ellenfél jött ki., majd egy fantasztikus gólt rúgtunk és a második gól minket zavart meg. Nyoma volt annak, hogy az előző mérkőzésen emberhátrányban játszottunk, hétről hétre nyomás alatt játszanak a játékosok.