A Magyar Kupa legjobb 32 csapata közé jutott a Mezőkövesd Zsóry FC gárdája. Az ellenfél az NB III keleti csoportjában vitézkedő Sényő-Carnifex FC alakulata volt, a végeredmény pedig 1-2.

Habár két osztály van a két gárda között, a Magyar Kupában biztosra egy élvonalbeli csapat sem mehet. A Sényő az előző körben a Jászberényt gyűrte le, míg Kuttor Attila legénysége Hévízen harcolta ki a továbbjutást. A kezdő sípszó után hihetetlen, de még mindig azt írhatjuk, hogy tavaszi hangulatban indult útjára a labda, végig verőfényes napsütésben játszhattak a labdarúgók.

Alaposan ráijesztett a hazai együttes Dombó Dávidékra, hiszen a tizennyolcadik percben Kapacina Valér jóvoltából megszerezte a vezetést (1-0). A szabályok szerint ugyebár a kiírás ezen szakaszában egy meccs dönti el a továbbjutást, így érthetően magasabb fokozatba kapcsoltak a matyó támadók, aminek három perc múlva eredménye is lett Molnár Gábor révén (1-1). Az első félidő letelte előtt a fordítás is meglett, Takács Tamás vette be Gazsi Tamás kapuját (2-1).

A második negyvenöt perc sok mezőnymunkát és helyzetet hozott, azonban találat már nem született. A Mezőkövesd Zsóry FC várhatja a következő sorsolást, ugyanakkor a vendéglátók is büszkék lehetnek magukra, hiszen az NB. I jelenlegi második helyezettjével egy kiélezett csatát játszottak. A Sényő vezetőedzője úgy nyilatkozott, hogy emelt fővel szeretnék elhagyni a pályát, ezt maximálisan teljesítették, hiszen egy gólra voltak attól, hogy kiharcolját a hosszabbítást. A jelenlegi szabályok szerint döntetlen esetén kétszer tizenöt perces ráadás, amennyiben pedig ott sem dőlt volna el a párharc, akkor a büntetők következtek volna. Mondanunk sem kell, hogy a hétvégi Ferencváros elleni rangadó előtt mennyire nem hiányzott az a plusz harminc perc, így, ha szoros eredménnyel is, de meglett a továbbjutás.

Mestermérleg:

Kuttor Attila: – Tipikus egymeccses kupapárharcon vagyunk túl, amelyen, ha nehezen is, de hoztuk a továbbjutást. Úgy gondolom, hogy megérdemelten kerültünk a következő körbe, aminek nagyon örülünk.