Klasszikus egygólos mérkőzésen maradt alul a Mezőkövesd Debrecenben. Kinyik első félidőben szerzett góljára válasz nem érkezett, így a három pont a hajdúságiaké lett.

Az év első igazi tavaszi mérkőzésére érkeztek meg a csapatok a Nagyerdei Stadionba. Nem akármilyen Loki-Kövesd következett, hiszen a két gárda a tabellán szinte fej-fej mellett halad, az egymás elleni mérleg pedig két döntetlent hozott eddig az 2018/2019-es OTP Bank Ligában. Eddig összesen tíz alkalommal találkoztak az élvonalban, a mérleg teljesen kiegyenlített, 3–4–3. Érdekesség továbbá, hogy a Mezőkövesd csupán egy vereséget szenvedett eddig a hajdúságiaknál, azóta két döntetlen és két győzelem a statisztika.

A kezdő sípszót követően a csapatok egymásnak feszültek, ám a labda inkább a középpályán volt látható. Hosszú húsz perc következett, sok említésre méltó akció nem történt. Egyik csapat sem tudott a másik kapuja elé kerülni. Egészen a huszonhatodik percig kellett várni az első nagy helyzetig, ekkor azonban rögtön a hálóban kötött ki a labda. Takács Tamás passzolt Haris Attilának, aki azonnal tüzelt, de Szappanos Péter a helyén volt. A kipattanót Szécsi Márk lőtte be, ám lesen volt, így a vendégek jöhettek szabadrúgással.

Igazán komoly borsodi lehetőség egyszer adódott, amikor egy gyors kontra végén Vadnai Dániel tornáztatta meg távolról Nagy Sándort, azonban az életerős lövés kicsivel elkerülte a kaput. Már-már elkönyvelték a szurkolók a gól nélküli első játékrészt, amikor egy szöglet után a lecsorgó labdát Kinyik Ákos védhetetlenül lőtte a jobb alsóba, ezzel megszerezve a találkozó első gólját. A vendégek kapusa teljesen tehetetlen volt. A találat jó hatással volt a kövesdi játékra, jobban kinyílt a csapat, bátrabban támadtak. Az utolsó percekben a Lokinak volt még egy érvénytelen gólja, így az eredmény már nem változott, maradt az 1-0 a félidőre.

Kuttor Attila a változtatás mellett döntött a szünetben, Bertus Lajos helyére érkezett Vajda Sándor a támadó szekcióba. Hasonlóan folytatódott a meccs mint ahogy kezdődött, túl sok helyzetet nem alakítottak ki a csapatok. A kezdeti tanácstalanságot követően a Mezőkövesd dominált jobban. Tetszetős támadások következtek, ám az egyenlítés rendre elmaradt. A hatvanharmadik percben a mérkőzés legszebb megmozdulása következett. Molnár Gábor tanári módon nyúlt a labda alá, ezzel ziccerbe hozva Vajdát, ám a lövést csodával határos módon védte Nagy.

Tanácstalanság és fáradtság volt látható a második félidő végén. A helyzetek helyett inkább sárga lapok és szabálytalanságok következtek. Amadou Moutari becserélése sebességet hozott a játékba, ám gólt nem. Szappanosnak kellett még észnél lennie, amikor a Ferencváros ellen csodálatos gólt ollózó Zsóri Dániel állt közel ahhoz, hogy eldöntse a mérkőzést.

Találat már nem született, így a Mezőkövesd elszenvedte élvonalbeli második vereségét a Cívisvárosban. Tipikusan egygólos ütközet volt, ahol a játék ugyan kiegyenlített volt, de a három pont a Debrecené lett. Sokat nem kell várni az újabb felvonásra, hiszen a Magyar Kupa negyeddöntőjében újra egymásnak feszülnek a játékosok.

Mestermérleg:

Herczeg András: – Egy nagyon jó ellenfél ellen szereztünk három pontot, hiszen képzett, technikás játékosai vannak a Kövesdnek. Ma csapatként remekül funkcionáltunk. A második félidőben több támadásunk lehetett volna, de pontatlanság és kapkodás miatt nem sikerült újabb gólt szereznünk. Nagyszerűen küzdöttünk, óriási lelkesedéssel. Nagyon örülünk a három pontnak.

Kuttor Attila: – Küzdelmes mérkőzés volt. Nem volt sok helyzet, a gól is egy átlövésből született. Sajnos nem tudtunk a kapuba találni, ezért ma a Debrecen nyert. Gratulálok a hazaiaknak.