Az 1-1-es rendes játékidő után a győriek kerültek előnybe, majd a hosszabbítás második félidejében öt perc alatt két gólt is szerzett a Mezőkövesd Zsóry FC, ami viszont már továbbjutást ért.

Nem akármilyen előjelekkel indult a Magyar Kupa nyolcadik fordulójának Mezőkövesd Zsóry FC-t érintő mérkőzése, az NB II-es házigazda WKW ETO FC Győr csapatánál ugyanis a találkozót megelőző utolsó pillanatokban edzőcsere történt. Az eddig Boér Gábor által irányított kisalföldiek szerdától Kondás Elemér kezei alatt dolgozhatnak a továbbiakban, így a kora esti időpontban startoló találkozó rögtön egy igen komoly értékű debütálással indult.

Ahogyan arra számítani lehetett, a vendégek összeállításában is több változást felfedezhettünk az elmúlt hetek bajnoki fellépéseihez képest, de nem a kapuban, idén ugyanis első alkalommal védhetett a kupában Szappanos Péter. A korábbiakban megszokott hadrenden nem változtatott Kuttor Attila, csak a személyekben, így sérülése után visszatérhetett a védelem szélére Eperjesi Gábor, illetve annak tengelyébe Andrij Nesterov. Középen Bertus Lajos, és Vajda Sándor is a kezdőben kapott helyet, míg a támadó sorban a fiatal fehérorosz játékos, Artem Konstsevoj, akinek nyári érkezése óta ez volt az első tétmérkőzése a klub első számú együttesénél.

Csípős hidegben, nulla fok alatti hőmérséklet fogadta a legjobb tizenhat közé jutásról döntő párharc feleit, a téli időjárás mellett pedig a hazai híveket érte nem is sokkal a kezdés után újabb hidegzuhany. A tízedik percben egy formás mezőkövesdi akció futott végig a bal oldalon, ahol Budu Zivzivadze a vonal előtt még be tudta kanalazni a játékszert, a második hullámban érkező Eperjesi Gábor pedig nem, hogy pontosan érkezett, de még a kapuba is tudott helyezni (0-1). A gyorsan érkező vezető találat ellenére nyílt maradt a mérkőzés, mind a két oldalon alakultak ki lehetőségek, amelyek közül egy hazai helyzet góllá is érett. Bő tíz minutummal a szünet előtt Szánthó Gergő szánta rá magát egy távoli próbálkozásra, a nagyjából húsz méterről leadott lökete pedig megtalálta az utat a sárga-kékek kapujába (1-1). Egy-egy apróbb helyzet még a szünetig mindkét oldalon kialakult, de több igazán említésre méltó esemény már nem történt az első játékrészben, így döntetlen állásnál vonulhattak az öltözőbe a felek.

Fordulás után, meglehetősen hamar meg is fordíthatta volna az állást a házigazda. Egy győri sarokrúgást követően, Nemanja Andric volt, akit megtalált a labda, a zöld-fehérek játékosa azonban közelről a kapufát találta el. Nagy helyzet volt, és közel is állt a vezetés megszerzéséhez az ETO, de szerencsére maradt az 1-1. Mint, ahogyan maradt kilencven perc után is, hiszen – bár több lehetőséget is kialakított magának a Zsóry – több találat már nem született a rendes játékidőben. A szabályoknak megfelelően jöhetett a kétszer tizenöt perces hosszabbítás, ami a hétvégi, DVTK elleni bajnoki rangadó előtt, biztosan nem jött jókor.

A ráadásban pedig már tényleg minden megtörténhet, ez gyakorlatilag egy teljesen más műfaj, mint, amihez a csapatok hozzá vannak szokva. Sajnos nem is nagyon sikerült elkapni a fonalat a hosszabbításban, amelynek első félidejének legvégén a házigazda került előnybe. A csereként pályára lépő Lovrencsics Balázs a szintén a kispadról beszálló Bagi Istvánt találta meg egy labdával, utóbbi játékos pedig higgadtan belőtte helyzetét (2-1). Hirtelen komoly bajba kerültek ezzel a sárga-kékek, de még hátra volt az extra idő második fele. Itt pedig jött a dráma! Előbb a száztizenkettedik percben Alekszandr Karnitski harcolt ki büntetőt, amit aztán az idő közben becserélt Berecz Zsombor váltott gólra (2-2), majd öt minutummal később egy kavarodás után Budu Zivzivadze helyezett a kapuba, eldöntve ezzel a meccset (2-3). Az utolsó percekben a feszültség is egyre magasabb lett, a Győr egyik játékosa piros lapot kapott, de több más esemény már nem történt, így nagy csatában, a vártnál sokkal nehezebben, mégis továbbjutott a Magyar Kupa legjobb tizenhat együttese közé a Mezőkövesd Zsóry FC csapata.

Mestermérleg:

Kondás Elemér: – Többet kaptam a játékosoktól, mint amit vártam, és nem érdemeltük meg a kiesést. A vezetést is sikerült megszerezni, de a végére elfáradt a csapat. A végeredményt az utolsó pillanatokban a rutin döntötte le a vendégek javára.

Kuttor Attila: – Remek kupamérkőzés volt, rengeteg fordulattal, izgalommal, gólokkal, összességében megérdemelten nyertünk.

A mérkőzés jegyzőkönyve:

Magyar Kupa, 8. forduló
WKW ETO FC Győr – Mezőkövesd Zsóry FC 2-3 (1-1, 1-1, 2-1) h.u.
Győr, ETO Stadion.
Játékvezető: Oláh Gábor.
ETO: Horváth T. – Kovács K., Gengeliczki, Vári, Kalmár – Charizopulos, Vashkeba, Szánthó, Simon (Múcska, 58.) – Horváth Z. (Lovrencsics B., 71.), Andric (Bagi, 78.). Vezetőedző: Kondás Elemér.
MEZŐKÖVESD: Szappanos – Eperjesi, Nestorov, Katanec, Vadnai – Cseri (Nagy D., 91.), Karnatski, Bertus (Berecz Zs., 95.), Vajda S. (Sajbán Máté, 106.) – Konstsevoj (Pekár, 55.), Zivzivadze. Vezetőedző: Kuttor Attila.
Gólszerzők: Eperjesi (10.), Szánthó (34.), Bagi (103.), Berecz Zs. (112.), Zivzivadze (117.)
Sárga lap: Nesterov (101.), Vashkeba (113.), Berecz Zc. (113.), Nagy D. (118.)
Piros lap: Vashkeba (117.)