Az OTP Bank Liga nyolcadik fordulójában találkozott egymással az Újpest FC és a Mezőkövesd Zsóry FC. A helyszín az Illovszky Rudolf Stadion volt, a végeredmény pedig 1-2. A következő sorokban az online sajtótermékek írásait szedtük össze, amelyek az összecsapásról szólnak.

A Nemzeti Sport online változata, az nso.hu írásában kiemelte, hogy az újpesti mezőnyfölény nem eredményezett pontot, pontokat, hiszen a Mezőkövesd remekül kontrázott, illetve szerzett két gyönyörű találatot. A matyók tizenhármasának góljánál a hazaiak kapusát idézik: „Te is épp nekem tudsz ekkora gólt rúgni…?” – nyújtotta a kezét a meccs végén a láthatóan csalódott Banai Dávid, az újpestiek kapusa Berecz Zsombor felé. A két játékos összeölelkezett, és további sok sikert kívánt egymásnak – ellenfelek, nem ellenségek találkoztak ezen a délutánon.

A csakfoci.hu a mérkőzés alatt percről percre tudósított, a lefújás után pedig jegyzőkönyvvel, részletes leírással és a gólokkal is jelentkezett. Az összefoglalójuk címében kiemelték Berecz elképesztő találatát: „NB I: A Vidi kölcsönjátékosa bombagólt lőtt, a Kövesd megverte az Újpestet”.

Az m4sport.hu szokásához híven nagyon komplett anyaggal jelentkezett. A tudósítás tartalmazza a gólokat, edzői nyilatkozatokat, jegyzőkönyvet. A sárga-kék győzelemről így kezdték gondolataikat: „A Mezőkövesd negyedik idegenbeli mérkőzését is megnyerte a labdarúgó OTP Bank Liga 2019/20-as idényében, miután a 8. forduló nyitómérkőzésén 2-1-re legyőzte a házigazda Újpestet szombaton”.

Az origo.hu sportrovata meglepetésnek érezte a vendég győzelmet a fővárosban: „A labdarúgó NB I 2019-20-as idényének meglepetéscsapata, a Mezőkövesd Budapesten is nyerni tudott, ráadásul annak a csapatnak az otthonában, amely egy hete idegenben verte az addig 100 százalékos Fehérvárt. Kuttor Attila csapata 2-1-re nyert”. A cikk címében keményen fogalmaznak a lila-fehér vereség kapcsán: „Súlyos újpesti bukás a Mezőkövesd ellen az NB I-ben”.

Az Újpest FC hivatalos oldalán kiemelte, hogy a meddő mezőnyfölényük ezen a mérkőzésen nem ért pontot. Értékelés gyanánt Nebojsa Vignjevics vezetőedző gondolatait idézik.

Aki esetleg nem olvasta volna, hivatalos weblapunkon teljes meccstudósítással, jegyzőkönyvvel és interjúkkal jelentkeztünk a mérkőzést követően. A vége tehát 1-2, ami azt jelenti, hogy Kuttor Attila legénysége továbbra is hibátlan mérleggel rendelkezik idegenben.

(FOTO: Gál Péter)