Az élvonalba hét év után visszatérő, egyszeres magyar bajnok zalaegerszegiekkel érdekes mérkőzés elébe nézünk.


 

Amikor a Magyar Labdarúgó Szövetség illetékesei megtartották az OTP Bank Liga 2019/2020-as szezonjának sorsolását, rögtön sok kérdőjel fogalmazódott meg bennünk. Sok, mert az új idény legelső ellenfelét egy olyan rivális jelenti, amelyről túlzottan sok információ nem áll rendelkezésre.

No, nem mintha a mai világban nehéz lenne tájékozódni, de tény, azzal, hogy a ZTE FC az előző évet még a másodosztályban játszotta, jóval nehezebbé tette az ellene történő felkészülést, mintha mondjuk egy szintén tavaly már élvonalbeli rivális lenne az ellenfél. A helyzetet csak bonyolítja, hogy ugyebár a szezon nyitó fordulójáról beszélünk, tehát az osztályváltáson átesett kék-fehérek egyetlen olyan tétmeccsét sem lehetett megnézni, ami már ebben az évadban zajlott le, ezért lesz majd jövő héten talán egy fokkal „könnyebb” a helyzet a másik friss feljutó Kaposvár otthonában esedékes csörtét megelőzően.

A kaposvári kirándulásról azonban még ráérünk értekezni, hiszen ez a hét teljes egészében a zalaegerszegiek elleni összecsapásról szól. Aktuális cikkünkben az egyszeres magyar bajnok klub háza táján próbáltunk kicsit körülnézni, hogyan is várják Nyugat-Magyarországon a szezonnyitót. Elősként nézzünk egy kis történelmet!

A ZTE-t 1920-ban alapították, fennállása során pedig egy alkalommal nyerte meg az NB I-et (2001/2002). Egyszer volt bronzérmes (2006/2007), és egy-egy esetben játszott Ligakupa (2007/2008), valamint Magyar Kupa döntőt (2009/2010). A jövőre százéves klub az elmúlt esztendőket az NB II-ben töltötte, legutóbb a 2011/2012-es szezonban szerepelt a legjobbak között, amikoris a tizenhatodik, kieső helyen zárt. Azóta egy-egy harmadik és negyedik hely kivételével, zömében a középmezőnyt erősítette, mígnem az elmúlt tavaszi időszak végén bajnokként ki nem harcolta magának az újbóli NB I-es szereplés lehetőségét.

zte fc 2

A Zalaegerszeg szép történelmében nem egy kiváló játékos okozott örömöt a kék-fehér drukkereknek, közülük hárman: Preisinger Sándor, Kenesei Krisztián, valamint Waltner Róbert is voltak itt magyar gólkirályok. A klubikonok közül legtöbb meccsel a 458 alkalommal pályára lépő Kocsárdi Gergely számít ilyesmód rekordernek, míg a legtöbb találat a már említett Waltner Róbert nevéhez fűződik. Ha pedig már találatok, a gólkirályság ugyan nem jött össze egy bizonyos Koplárovics Bélának, de ki ne emlékezne a 2002/2003-as szezonban a világhírű Manchester Unitednek a hosszabbításban szerzett győztesgóljára, amely eredmény egyértelműen a szombati ellenfél legnagyobb nemzetközi sikerének számít.

Ennyit tehát a történelemről, hiszen ma már más idők járnak, és szombaton is az említett nevektől teljesen eltérő alakulat futhat ki a Mezőkövesdi Városi Stadion gyepére. Egyértelmű gyakorlat, hogy, amikor egy csapat osztályt vált (felfelé), nagy mértékben kicserélődik a kerete a közelgő kihívásokra való tekintettel. Nos, Zalaegerszegen elég kiegyenlített ezzel kapcsolatosan a helyzet, mivel cikkünk elkészültéig nyolcan érkeztek, és nyolcan távoztak a tavalyi kerethez képest.

A múlttal ismételten nem foglalkozván, most az új embereket említenénk meg, akik között öt magyar és három külföldi labdarúgó található. Utóbbiak közül az ukrán Oleh Hologyuk a Haladástól, az amerikai-nigériai Eduvie Ikoba az Egyesült Államokból, míg a szerb Nikola Mitrovics az azeri Kesla FK-tól tette át székhelyét. A honi viszonylatban ismerősebb játékosok közül talán Radó András (Puskás Akadémia) neve csenghet a legjobban, rajta kívül Demjén Patrik (MTK), és Gergényi Bence (Honvéd) írt alá szerződést, illetve ketten: Bolla Bendegúz, valamint Tamás Krisztián (Fehérvár) érkezett kölcsön.

 

Fenyves Balázs
(FOTO: ztefc.hu)

Recommended Posts